

HOOGSTE GRADATE LAVASTEEN GIETVLOER (levendige "ORIGINAL" uitvoering)
1e laag: 1 kg per m2
2e laag 0,5 kg per m2
Persoonlijke begeleiding
voor en tijdens uw project.
Showroom dagelijks open!
van 09.00 tot 17.30 uur (ma.- vrij.)
DHZ LAVASTEEN Gietvloer
De Lavasteen Gietvloer is helemaal hot en de meest verkochte gietvloer van het moment!
Via de Rekentool berekenen wij precies wat u nodig bent voor uw project, inclusief alle benodigde materialen!
Onze DHZ lavasteen gietvloeren zijn stoere en onverslijtbare woon-/leefbeton vloeren. Ze kenmerken zich door het hoge gemak van zelf aanbrengen. De eenvoudige manier van verwerken maakt dat er geen professional voor nodig is om een prachtige vloer van topkwaliteit te creëren. Het aanbrengen van deze vloer is handwerk, waardoor je dus echt een unieke vloer krijgt die niemand anders heeft. Je leest alles over dit, Lavasteen gietvloer zelf aanbrengen, in onze uitgebreide stappenplannen.
Een van de andere voordelen van een lavasteen gietvloer is de natuurlijke uitstraling. Het materiaal heeft een subtiele structuur en kan in verschillende kleuren en varianten, “pure” en “original”, worden aangebracht, wat zorgt voor een unieke look in iedere ruimte.
De PURE variant is de rustige variant welke zorgt voor een kalmer ogend geheel. (Meest verkocht)
De ORIGINAL variant heeft een extra fijne zwarte “lavakorrel” als toevoeging welke zorgt voor meer “leven” in de vloer.
Beide varianten kunnen op dezelfde eenvoudige manier worden verwerkt. Wil je echter een rustige structuur, werk dan met lange halen die je steeds (ongeveer) op dezelfde manier herhaalt. Toch liever een robuustere uitstraling? Werk dan in verschillende lengte van banen en spaan eventueel in verschillende richtingen.
De DHZ Lavasteen gietvloer is onderhoudsvriendelijk, omdat vuil en vocht niet in de naadloze structuur kunnen doordringen. De vloer wordt gemaakt door “lava” steen in fijne korrels te vermalen en te mengen met een speciale, uv-bestendige epoxyhars, die zorgt voor de hoge sterkte en hechting.
De DHZ Lavasteen gietvloeren zijn daarnaast zeer duurzaam en optimaal bestand tegen krassen en slijtage. Dit maakt ze een uitstekende keuze voor zowel woonruimtes als commerciële toepassingen, zoals winkels of showrooms. Ook in badkamers en keukens komen ze goed tot hun recht, omdat ze goed bestand zijn tegen vocht en makkelijk te reinigen zijn.
De DHZ Lavasteen gietvloer is naast alle eerder benoemde voordelen ook een zeer betaalbaar alternatief voor bijvoorbeeld een PU gietvloer. Zo zijn de kosten per m2 voor alleen de gietcoating ongeveer 40% lager. Dit komt door een lager verbruik. Met de Gietvloer Calculator berekent u gemakkelijk wat het complete pakket gaat kosten. Wij zijn in ieder geval de goedkoopste van Nederland met de beste lavasteen gietvloer van de markt.
Wat betreft de kleurkeuze; bij ons is alles mogelijk! Wij mengen naast de 16 standaard kleuren PURE en 16 standaard kleuren ORIGINAL ook elke andere gewenste kleur. Denk bijvoorbeeld aan Ral kleuren of de nieuwste trendkleuren van Farrow & Ball en Painting the Past. Alles is uit voorraad leverbaar!
Onze lavasteen gietvloeren zijn in verhouding tot andere gietvloeren eenvoudig zelf aan te brengen. Omdat de gietvloer in twee dunnere lagen wordt aangebracht hoeft er geen rekening gehouden te worden met ontluchting. Het gebruik van een onluchtingsroller en prikschoenen is dus niet nodig.
De 1e laag lavasteen wordt ook nog opgeschuurd waardoor eventueel aanwezige oneffenheden nog makkelijk gecorrigeerd kunnen worden. De 2e laag lavasteen wordt simpelweg over de vloer heen “geschraapt” waardoor gemakkelijk overal dezelfde laagdikte wordt gehaald. Dit geldt ook voor de daaropvolgende laklagen.
De DHZ Lavasteen gietvloer is geschikt voor vrijwel elke ondergrond, zolang deze maar egaal en vloeistofdicht is. Wij hebben per vloertype een volgorde en stappenplan gemaakt. Zo maakt u gemakkelijk zelf een prachtige lavasteen gietvloer!
DHZ Lavasteen gietvloer is zeer breed inzetbaar maar wordt in het bijzonder vaak toegepast op vloeren in:
Bij een optimale temperatuur van 20 ˚C:
Lagere temperatuur betekent langere duur!
· Verwerkingstijd (potlife): 30 minuten
· Beloopbaar na 18 uur
· Overschilderbaar (2e en volgende lagen): 18-24 uur
· Mechanisch belastbaar na 1 dagen
· Chemisch volledig uitgehard na 2 dagen
Mengverhouding component A+B: 90:10 gewichtsdelen
Vaste stofgehalte: 100% massa
Dichtheid: 2 kg/liter
Verbruik: 1,5 kg per m2 (1e laag 1 kg per m2 en 2e laag 0,5 kg per m2)
Laagdikte: ca. 1,5-2 mm
Eventueel verdunnen met water
Bij stappenplan/downloads vindt u voor elke ondervloer het juiste stappenplan.
Voor vloeren die erg ruw zijn en niet waterpas liggen is het raadzaam om eerst een egalisatiemiddel toe te passen.